“Diaspor Gəncləri 1+1” Proqramı – 2026: Növbəti mərhələ başlayır
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin “Diaspor Gəncləri 1+1” Proqramının 2026-cı il üzrə növbəti mərhələsinə start verilir.
Komitənin gənclərlə bağlı uğurlu layihələrindən olan “Diaspor Gəncləri 1+1” Proqramı 2021-ci ildən etibarən həyata keçirilir. Məqsəd ölkəmizin multikultural zənginliyini, eyni zamanda ermənilərin törətdiyi vandalizm aktlarını, müharibə cinayətlərini, azad olunan ərazilərdə gedən sürətli yenidənqurma prosesini layihə iştirakçıları vasitəsilə xaricdə geniş işıqlandırmaqdır. Layihə çərçivəsində komitə xaricdəki azərbaycan diaspor gənclər təşkilatlarının və ya fəal üzvünün onun yaşadığı ölkədən olan bir əcnəbi, nüfuzlu gənclə birlikdə Azərbaycana səfərini təşkil edir.
Xarici iştirakçı da daxil olmaqla, proqramda 18–29 yaş arası gənclər iştirak edə bilərlər. Layihənin 3–7 may 2026-cı il tarixlərində keçirilməsi planlaşdırılır.
Proqramda iştirak etmək istəyən namizədlər 20 mart 2026-cı il, Bakı vaxtı ilə saat 18:00-dək aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərlər:
“Diaspor Gəncləri 1+1” Proqramı
Seçim prosesi iki mərhələdən ibarət olacaq: