Gürcüstanda azərbaycanlı abituriyentlər üçün sınaq imtahanı təşkil olunub
Gürcüstanda fəaliyyət göstərən “Dmanisi Tədris Mərkəzi”ndə 11-ci və 12-ci sinif şagirdləri üçün ödənişsiz sınaq imtahanı keçirilib.
Sınaqda rayonun Hamamlı, Səfərli, Qarabulaq, Yırğançay və Oruzman kəndlərindən 40-a yaxın abituriyent iştirak edib.
İmtahanda əvvəl “Dmanisi Tədris Mərkəzi”nin rəhbəri Kamran Xıdırov gənclərə mərkəzin fəaliyyəti barədə məlumat verib. Sınaq imtahanlarının yeniyetmələrdə özünəinamın formalaşdırılmasına, həyəcanın aradan qaldırılmasına kömək etdiyini və gələcək uğurlar üçün möhkəm zəmin yaratdığını bildirib.
kaynak:https://diaspor.gov.az/az/news-detail/gurcustanda-azerbaycanli-abituriyentler-ucun-sinaq-imtahani-teskil-olunub-6683
Azərbaycanın milli koloriti Dubayda sərgilənib
Denis Manturov, Yekaterinburg’da düzenlenen Birleşik Rusya’nın ilk bölge raporlama ve program forumu “Sonuçlar Var!”a katılanların girişimlerini destekledi
Evgeny Poddubny: Birleşik Rusya, son birkaç yıldır seçim kampanyaları sırasında 1.300’den fazla SVO gazisine destek verdi
Birleşik Rusya, Bilgisayar Bilimcileri ve Programcılar Günü’nü kutlamak amacıyla Krasnoyarsk Bölgesi’nde bir siber maraton düzenledi