Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

“Milletimizle yoldaş olduğumuz için hak yolundan, hizmet yolundan asla şaşmadık”

“Milletimizle yoldaş olduğumuz için hak yolundan, hizmet yolundan asla şaşmadık”
REKLAM ALANI
06.08.2022
A+
A-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Milletimizle yoldaş olduğumuz için hak yolundan, hizmet yolundan asla şaşmadık”
06.08.2022

Yazdır Yazıları Büyült Yazıları Küçült

“Milletimizle yoldaş olduğumuz için hak yolundan, hizmet yolundan asla şaşmadık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli’ndeki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Biz milletimizle yoldaş olduğumuz için hak yolundan, hizmet yolundan, eser yolundan asla şaşmadık. Kendilerine milleti değil de, vesayeti, darbecileri, şu veya bu emperyalist güçleri yoldaş kılanlar ise kesinlikle milletimizle aynı kıbleye yönelmemiş, aynı istikamete bakmamış, aynı duyguları paylaşmamış mankurtlardır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmit Millî İrade Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

İki yıllık bir aradan sonra Kocaelilerle bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli’nin, ülkeye ve millete hizmet mücadelelerinde hep yanlarında olduğunu kaydederek, “Biz de Kocaeli’ni geliştirmek, büyütmek, kalkındırmak, daha müreffeh hale getirmek için her türlü desteği verdik, veriyoruz” dedi.

“YERLE YEKSAN OLAN KOCAELİ’Nİ YENİDEN AYAĞA KALDIRDIK”

17 Ağustos 1999 tarihli, merkezi Kocaeli olan büyük depremi hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’dan Sakarya’ya kadar geniş bir alanı etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle yâd ederek, “Hükûmetlerimiz döneminde, hem depremin izlerini ortadan kaldırmak hem daha güvenli ve huzurlu yerleşim yerleri inşa etmek için tüm imkânları seferber ettik. Yerle yeksan olan Kocaeli’ni yeniden ayağa kaldırdık” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bugün Kocaeli, sanayisiyle, ticaretiyle, üretimiyle ülkemize en çok katkıyı sağlayan şehirlerimizin başında geliyor. İnşa ettiğimiz ve Marmara’nın etrafını çepeçevre saran otoyollarla, köprülerle, havalimanlarıyla, limanlarla, bölünmüş yollarla, toplu konut projeleriyle, sanayi ve teknoloji bölgeleriyle ülkemizin geleceği burada şekilleniyor. Kocaeli, tüm bu yatırımların merkezinde yer alarak, üretimde ve istihdamda destan üstüne destan yazıyor. Sanayi ve ticaret yoğunluğu yanında, yeşilinin ve denizinin doğal güzellikleriyle de iç turizmde önemli bir destinasyon olan Kocaeli, bu alanda da kendini hızla geliştiriyor.”

“Biz milletimizle yoldaş olduğumuz için hak yolundan, hizmet yolundan, eser yolundan asla şaşmadık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendilerine milleti değil de, vesayeti, darbecileri, şu veya bu emperyalist güçleri yoldaş kılanlar ise kesinlikle milletimizle aynı kıbleye yönelmemiş, aynı istikamete bakmamış, aynı duyguları paylaşmamış mankurtlardır” değerlendirmesinde bulundu.

“MİLLETİMİZLE GÖNÜL BAĞIMIZI TAHKİM EDEREK, BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN İNŞASINA BAŞLADIK”

Attıkları her adımda, siyasetçisinden sözde aydınına pek çok kesimden serzenişler işittiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “ Mesela diyorlar ki, ‘Suriye’de şu ülkeye rağmen adımlar atarsanız, başımıza şu felaketler gelir.’ Mesela diyorlar ki, ‘Akdeniz’de şu ülkeye rağmen anlaşmalar yaparsanız, başımıza şöyle çoraplar örülür.’ Mesela diyorlar ki, ‘Kafkasya’da güç dengelerine dikkat etmeden destekler verirseniz, başımız çok ağrır.’ Mesela diyorlar ki, ‘Ekonomide bize dayatılan reçetelere uymazsanız, başımıza taş yağar.’ Ülkenin ve milletin menfaatine her konuda birileri, vekâlet ettikleri kimlerse, onlar adına benzer örtülü tehditleri dile getiriyorlar. Peki, biz ne yaptık? Binlerce yıllık devlet geleneğimizden ve Anadolu’daki bin yıllık varlığımızdan aldığımız ilhamla, ayağımızdaki prangaları birer birer kırarak, ellerimizdeki zincirleri halka halka çözerek, sırtımızdaki kamburları dirhem dirhem atarak, milletimizle gönül bağımızı düğüm düğüm tahkim ederek, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına başladık.”

 

Tüm Haberler

 

Kaynak:https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/138945/-milletimizle-yoldas-oldugumuz-icin-hak-yolundan-hizmet-yolundan-asla-sasmadik-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI
Arabic Arabic Azerbaijani Azerbaijani Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) English English Georgian Georgian German German Hindi Hindi Italian Italian Kazakh Kazakh Kyrgyz Kyrgyz Russian Russian Turkish Turkish Uzbek Uzbek